Theobald House in Brighton
| Height | 63 m (208 ft) ▼ |
| Tip Height | 63 m (208 ft) |
| Floors | 22 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | public housing |
| Status | completed |
| Address | Blackman Street |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |
| Height | 63 m (208 ft) ▼ |
| Tip Height | 63 m (208 ft) |
| Floors | 22 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | public housing |
| Status | completed |
| Address | Blackman Street |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |