Carlton Hotel in Parramatta
| Height | 42 m (138 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 1992 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 350 Church Street |
| City | Parramatta |
| Country | Australia |
| Height | 42 m (138 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 1992 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 350 Church Street |
| City | Parramatta |
| Country | Australia |