Civic Centre in Plymouth
| Height | 53 m (175 ft) ▼ |
| Tip Height | 53 m (175 ft) |
| Floors | 15 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | city hall |
| Status | completed |
| Address | Armada Way |
| City | Plymouth |
| Country | United Kingdom |
| Height | 53 m (175 ft) ▼ |
| Tip Height | 53 m (175 ft) |
| Floors | 15 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | city hall |
| Status | completed |
| Address | Armada Way |
| City | Plymouth |
| Country | United Kingdom |