Renaissance Dallas Hotel in Dallas
| Height | 137 m (451 ft) ▼ |
| Tip Height | 137 m (451 ft) |
| Floors | 29 |
| Construction Year | 1983 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 2222 Stemmons Freeway |
| City | Dallas |
| Country | United States |
| Height | 137 m (451 ft) ▼ |
| Tip Height | 137 m (451 ft) |
| Floors | 29 |
| Construction Year | 1983 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 2222 Stemmons Freeway |
| City | Dallas |
| Country | United States |