127 m
Height
37
Floors
2024
Year
completed
Status
Object data
| Height | 127 m (418 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 119 m (390 ft) |
| Height Top Floor | 115 m (377 ft) |
| Floors | 37 |
| Construction Year | 2024 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 360 5th Street North |
| City | Minneapolis |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.