Solent Pines in Bournemouth
| Height | 37 m (122 ft) ▼ |
| Tip Height | 37 m (122 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Manor Road |
| City | Bournemouth |
| Country | United Kingdom |
| Height | 37 m (122 ft) ▼ |
| Tip Height | 37 m (122 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Manor Road |
| City | Bournemouth |
| Country | United Kingdom |