South Quay Plaza 3 in London
| Height | 66 m (216 ft) ▼ |
| Tip Height | 66 m (216 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 1989 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 189 Marsh Wall |
| City | London |
| Country | United Kingdom |
| Height | 66 m (216 ft) ▼ |
| Tip Height | 66 m (216 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 1989 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 189 Marsh Wall |
| City | London |
| Country | United Kingdom |