Blaak 333 in Rotterdam
| Height | 66 m (217 ft) ▼ |
| Tip Height | 66 m (217 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1962 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Blaak 333 |
| City | Rotterdam |
| Country | Netherlands |
| Height | 66 m (217 ft) ▼ |
| Tip Height | 66 m (217 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1962 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Blaak 333 |
| City | Rotterdam |
| Country | Netherlands |