Pennyford Court in Stafford
| Height | 44 m (145 ft) ▼ |
| Tip Height | 44 m (145 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1968 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Corporation Street |
| City | Stafford |
| Country | United Kingdom |
| Height | 44 m (145 ft) ▼ |
| Tip Height | 44 m (145 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1968 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Corporation Street |
| City | Stafford |
| Country | United Kingdom |