Duomo di Milano in Milan
| Height | 107 m (350 ft) ▼ |
| Tip Height | 107 m (350 ft) |
| Construction Year | 1813 |
| Structural Form | church |
| Main Usage | roman catholic church |
| Status | completed |
| Architectural Style | gothic |
| Address | Piazza del Duomo |
| City | Milan |
| Country | Italy |
| Height | 107 m (350 ft) ▼ |
| Tip Height | 107 m (350 ft) |
| Construction Year | 1813 |
| Structural Form | church |
| Main Usage | roman catholic church |
| Status | completed |
| Architectural Style | gothic |
| Address | Piazza del Duomo |
| City | Milan |
| Country | Italy |