Tour Schwab in Strasbourg
| Height | 54 m (177 ft) ▼ |
| Tip Height | 70 m (230 ft) |
| Floors | 18 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Rue de l'Ill |
| City | Strasbourg |
| Country | France |
| Height | 54 m (177 ft) ▼ |
| Tip Height | 70 m (230 ft) |
| Floors | 18 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Rue de l'Ill |
| City | Strasbourg |
| Country | France |