Parlement Européen in Strasbourg
| Height | 60 m (197 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1998 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | institutional office |
| Status | completed |
| City | Strasbourg |
| Country | France |
| Height | 60 m (197 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 1998 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | institutional office |
| Status | completed |
| City | Strasbourg |
| Country | France |