Naturalis in Leiden
| Height | 62 m (203 ft) ▼ |
| Tip Height | 62 m (203 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 1997 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | museum |
| Status | completed |
| Address | Darwinweg |
| City | Leiden |
| Country | Netherlands |
| Height | 62 m (203 ft) ▼ |
| Tip Height | 62 m (203 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 1997 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | museum |
| Status | completed |
| Address | Darwinweg |
| City | Leiden |
| Country | Netherlands |