Daniel House in Bootle
| Height | 49 m (160 ft) ▼ |
| Tip Height | 49 m (160 ft) |
| Floors | 14 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Trinity Road |
| City | Bootle |
| Country | United Kingdom |
| Height | 49 m (160 ft) ▼ |
| Tip Height | 49 m (160 ft) |
| Floors | 14 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Trinity Road |
| City | Bootle |
| Country | United Kingdom |