80 m
Height
26
Floors
1985
Year
completed
Status
Object data
| Height | 80 m (262 ft) ▼ |
| Tip Height | 80 m (262 ft) |
| Building Mass Height | 72 m (237 ft) |
| Floors | 26 |
| Construction Year | 1985 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 70 West Huron Street |
| City | Chicago |
| Country |
|