80 m
Height
23
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 80 m (261 ft) ▼ |
| Tip Height | 80 m (261 ft) |
| Building Mass Height | 70 m (231 ft) |
| Height Top Floor | 67 m (219 ft) |
| Floors | 23 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 1717 South Prairie Avenue |
| City | Chicago |
| Country |
|