Belfast City Hall in Belfast
| Height | 53 m (174 ft) ▼ |
| Tip Height | 53 m (174 ft) |
| Floors | 3 |
| Construction Year | 1906 |
| Structural Form | capitol-type building |
| Main Usage | city hall |
| Status | completed |
| Address | Donegall Square |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |
| Height | 53 m (174 ft) ▼ |
| Tip Height | 53 m (174 ft) |
| Floors | 3 |
| Construction Year | 1906 |
| Structural Form | capitol-type building |
| Main Usage | city hall |
| Status | completed |
| Address | Donegall Square |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |