Nettleton Court in Brighton
| Height | 46 m (150 ft) ▼ |
| Tip Height | 46 m (150 ft) |
| Floors | 15 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | public housing |
| Status | completed |
| Address | Upper Hollingdean Road |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |
| Height | 46 m (150 ft) ▼ |
| Tip Height | 46 m (150 ft) |
| Floors | 15 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | public housing |
| Status | completed |
| Address | Upper Hollingdean Road |
| City | Brighton |
| Country | United Kingdom |