Plaza Tower in East Kilbride
| Height | 46 m (150 ft) ▼ |
| Tip Height | 46 m (150 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | The Plaza East |
| City | East Kilbride |
| Country | United Kingdom |
| Height | 46 m (150 ft) ▼ |
| Tip Height | 46 m (150 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | The Plaza East |
| City | East Kilbride |
| Country | United Kingdom |