Southbank One in Melbourne
| Height | 122 m (400 ft) ▼ |
| Tip Height | 122 m (400 ft) |
| Floors | 37 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 174 City Road |
| City | Melbourne |
| Country | Australia |
| Height | 122 m (400 ft) ▼ |
| Tip Height | 122 m (400 ft) |
| Floors | 37 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 174 City Road |
| City | Melbourne |
| Country | Australia |