Cale Cross in Newcastle upon Tyne
| Height | 61 m (200 ft) ▼ |
| Tip Height | 61 m (200 ft) |
| Floors | 18 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 156 Pilgrim Street |
| City | Newcastle upon Tyne |
| Country | United Kingdom |
| Height | 61 m (200 ft) ▼ |
| Tip Height | 61 m (200 ft) |
| Floors | 18 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 156 Pilgrim Street |
| City | Newcastle upon Tyne |
| Country | United Kingdom |