Capital House in Southampton
| Height | 49 m (160 ft) ▼ |
| Tip Height | 49 m (160 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 1 Houndwell Place |
| City | Southampton |
| Country | United Kingdom |
| Height | 49 m (160 ft) ▼ |
| Tip Height | 49 m (160 ft) |
| Floors | 13 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 1 Houndwell Place |
| City | Southampton |
| Country | United Kingdom |