Mondriaantoren in Leiden
| Height | 60 m (197 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Floors | 17 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | interrupted |
| Address | Willem de Zwijgerlaan |
| City | Leiden |
| Country | Netherlands |
| Height | 60 m (197 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Floors | 17 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | interrupted |
| Address | Willem de Zwijgerlaan |
| City | Leiden |
| Country | Netherlands |