BT Riverside Tower in Belfast
| Height | 62 m (203 ft) ▼ |
| Tip Height | 62 m (203 ft) |
| Floors | 14 |
| Construction Year | 1998 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Lanyon Place |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |
| Height | 62 m (203 ft) ▼ |
| Tip Height | 62 m (203 ft) |
| Floors | 14 |
| Construction Year | 1998 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Lanyon Place |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |