Radisson SAS Hotel in Southampton
| Height | 83 m (272 ft) ▼ |
| Tip Height | 83 m (272 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | St. Andrew's Road |
| City | Southampton |
| Country | United Kingdom |
| Height | 83 m (272 ft) ▼ |
| Tip Height | 83 m (272 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | St. Andrew's Road |
| City | Southampton |
| Country | United Kingdom |