Brunel House in Portsmouth
| Height | 41 m (133 ft) ▼ |
| Tip Height | 41 m (133 ft) |
| Floors | 12 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | not in use |
| Address | 42 The Hard |
| City | Portsmouth |
| Country | United Kingdom |
| Height | 41 m (133 ft) ▼ |
| Tip Height | 41 m (133 ft) |
| Floors | 12 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | not in use |
| Address | 42 The Hard |
| City | Portsmouth |
| Country | United Kingdom |