Thames Tower in Reading
| Height | 48 m (156 ft) ▼ |
| Tip Height | 48 m (156 ft) |
| Floors | 11 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Station Road |
| City | Reading |
| Country | United Kingdom |
| Height | 48 m (156 ft) ▼ |
| Tip Height | 48 m (156 ft) |
| Floors | 11 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Station Road |
| City | Reading |
| Country | United Kingdom |