Nassima Tower in Dubai
| Height | 204 m (669 ft) ▼ |
| Tip Height | 204 m (669 ft) |
| Building Mass Height | 204 m (669 ft) |
| Floors | 49 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 26 Sheikh Zayed Road |
| City | Dubai |
| Country | United Arab Emirates |