Burrows Court in Nottingham
| Height | 61 m (200 ft) ▼ |
| Tip Height | 61 m (200 ft) |
| Floors | 20 |
| Construction Year | 1967 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Windmill Lane |
| City | Nottingham |
| Country | United Kingdom |
| Height | 61 m (200 ft) ▼ |
| Tip Height | 61 m (200 ft) |
| Floors | 20 |
| Construction Year | 1967 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Windmill Lane |
| City | Nottingham |
| Country | United Kingdom |