Hans Krebs Building in Oxford
| Height | 35 m (115 ft) ▼ |
| Tip Height | 35 m (115 ft) |
| Floors | 8 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | higher education |
| Status | completed |
| Address | South Parks Road |
| City | Oxford |
| Country | United Kingdom |
| Height | 35 m (115 ft) ▼ |
| Tip Height | 35 m (115 ft) |
| Floors | 8 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | higher education |
| Status | completed |
| Address | South Parks Road |
| City | Oxford |
| Country | United Kingdom |