220 m
Height
49
Floors
2016
Year
completed
Status
Object data
| Height | 220 m (722 ft) ▼ |
| Tip Height | 220 m (722 ft) |
| Building Mass Height | 179 m (589 ft) |
| Height Top Floor | 166 m (546 ft) |
| Floors | 49 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | Ulica Towarowa |
| City | Warsaw |
| Country |
|