208 m
Height
43
Floors
1999
Year
completed
Status
Object data
| Height | 208 m (682 ft) ▼ |
| Tip Height | 208 m (682 ft) |
| Building Mass Height | 184 m (604 ft) |
| Height Top Floor | 176 m (577 ft) |
| Floors | 43 |
| Construction Year | 1999 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | Ulica Chłodna 51 |
| City | Warsaw |
| Country |
|