Tavy House in Plymouth
| Height | 47 m (155 ft) ▼ |
| Tip Height | 47 m (155 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 1964 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Devonport |
| City | Plymouth |
| Country | United Kingdom |
| Height | 47 m (155 ft) ▼ |
| Tip Height | 47 m (155 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 1964 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Devonport |
| City | Plymouth |
| Country | United Kingdom |