81 m
Height
24
Floors
1968
Year
completed
Status
Object data
| Height | 81 m (266 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 75 m (245 ft) |
| Height Top Floor | 71 m (233 ft) |
| Floors | 24 |
| Construction Year | 1968 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 16000 Terrace Road |
| City | East Cleveland |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.