Belfast City Hospital Tower in Belfast
| Height | 76 m (250 ft) ▼ |
| Tip Height | 76 m (250 ft) |
| Floors | 15 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hospital |
| Status | completed |
| Address | 51 Lisburn Road |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |
| Height | 76 m (250 ft) ▼ |
| Tip Height | 76 m (250 ft) |
| Floors | 15 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hospital |
| Status | completed |
| Address | 51 Lisburn Road |
| City | Belfast |
| Country | United Kingdom |