53 m
Height
17
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 53 m (175 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 52 m (172 ft) |
| Height Top Floor | 49 m (160 ft) |
| Floors | 17 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Eerste Westerparklaan |
| City | Utrecht |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.