54 m
Height
18
Floors
1970
Year
completed
Status
Object data
| Height | 54 m (176 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 50 m (165 ft) |
| Height Top Floor | 48 m (156 ft) |
| Floors | 18 |
| Construction Year | 1970 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Espoortstraat 11-161 |
| City | Enschede |
| Country |
|