101 m
Height
29
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 101 m (333 ft) ▼ |
| Tip Height | 101 m (333 ft) |
| Building Mass Height | 89 m (292 ft) |
| Height Top Floor | 84 m (276 ft) |
| Floors | 29 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | Mooienhof 1-183 |
| City | Enschede |
| Country |
|