Hanhwa Resort Hotel in Busan
| Height | 130 m (427 ft) ▼ |
| Tip Height | 130 m (427 ft) |
| Floors | 32 |
| Construction Year | 2000 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 1410-3, U 1-dong |
| City | Busan |
| Country | South Korea |
| Height | 130 m (427 ft) ▼ |
| Tip Height | 130 m (427 ft) |
| Floors | 32 |
| Construction Year | 2000 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 1410-3, U 1-dong |
| City | Busan |
| Country | South Korea |