93 m
Height
22
Floors
1986
Year
completed
Status
Object data
| Height | 93 m (306 ft) ▼ |
| Tip Height | 93 m (306 ft) |
| Building Mass Height | 87 m (287 ft) |
| Height Top Floor | 83 m (273 ft) |
| Floors | 22 |
| Construction Year | 1986 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 301 Congress Avenue |
| City | Austin |
| Country |
|