300 m
Height
80
Floors
2011
Year
completed
Status
Object data
| Height | 300 m (984 ft) ▼ |
| Tip Height | 300 m (984 ft) |
| Height Top Floor | 277 m (908 ft) |
| Floors | 80 |
| Construction Year | 2011 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Marine 3 Street |
| City | Busan |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.