MRT Macedonian in Skopje
| Height | 70 m (230 ft) ▼ |
| Tip Height | 75 m (246 ft) |
| Floors | 25 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | radio station |
| Status | completed |
| Address | Bulevar Goce Delchev |
| City | Skopje |
| Country | Macedonia |
| Height | 70 m (230 ft) ▼ |
| Tip Height | 75 m (246 ft) |
| Floors | 25 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | radio station |
| Status | completed |
| Address | Bulevar Goce Delchev |
| City | Skopje |
| Country | Macedonia |