L.A. Live Hotel & Condominiums in Los Angeles
| Height | 203 m (667 ft) ▼ |
| Tip Height | 203 m (667 ft) |
| Building Mass Height | 203 m (667 ft) |
| Floors | 54 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 900 West Olympic Boulevard |
| City | Los Angeles |
| Country | United States |