Riverside South, North Tower in London
| Height | 186 m (610 ft) ▼ |
| Tip Height | 186 m (610 ft) |
| Building Mass Height | 186 m (610 ft) |
| Floors | 35 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | canceled |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | Westferry Circus |
| City | London |
| Country | United Kingdom |