Andromeda Tower in Vienna
| Height | 110 m (361 ft) ▼ |
| Tip Height | 110 m (361 ft) |
| Height Top Floor | 87 m |
| Floors | 29 |
| Construction Year | 1998 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Donau-City-Straße 6 |
| City | Vienna |
| Country | Austria |