De Colonel in Maastricht
| Height | 56 m (183 ft) ▼ |
| Tip Height | 56 m (183 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Stationsplein |
| City | Maastricht |
| Country | Netherlands |
| Height | 56 m (183 ft) ▼ |
| Tip Height | 56 m (183 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Stationsplein |
| City | Maastricht |
| Country | Netherlands |