Poly Pazhou C2 in Guangzhou
| Height | 311 m (1,020 ft) ▼ |
| Height Top Floor | 265 m |
| Floors | 61 |
| Construction Year | 2017 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Pazhoucun New Road |
| City | Guangzhou |
| Country | China |
| Height | 311 m (1,020 ft) ▼ |
| Height Top Floor | 265 m |
| Floors | 61 |
| Construction Year | 2017 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Pazhoucun New Road |
| City | Guangzhou |
| Country | China |