Genesee Towers in Flint
| Height | 76 m (250 ft) ▼ |
| Tip Height | 97 m (318 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 1968 |
| Structural Form | high-rise building |
| Status | destroyed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 120 East First Street |
| City | Flint |
| Country | United States |
| Height | 76 m (250 ft) ▼ |
| Tip Height | 97 m (318 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 1968 |
| Structural Form | high-rise building |
| Status | destroyed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 120 East First Street |
| City | Flint |
| Country | United States |