Forum 66 Tower 1 in Shenyang
| Height | 351 m (1,150 ft) ▼ |
| Tip Height | 351 m (1,150 ft) |
| Floors | 68 |
| Construction Year | 2015 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Qingnian Street |
| City | Shenyang |
| Country | China |
| Height | 351 m (1,150 ft) ▼ |
| Tip Height | 351 m (1,150 ft) |
| Floors | 68 |
| Construction Year | 2015 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | Qingnian Street |
| City | Shenyang |
| Country | China |