World Trade Center Doha in Doha
| Height | 241 m (791 ft) ▼ |
| Tip Height | 241 m (791 ft) |
| Floors | 51 |
| Construction Year | 2013 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 200 Corniche Street |
| City | Doha |
| Country | Qatar |
| Height | 241 m (791 ft) ▼ |
| Tip Height | 241 m (791 ft) |
| Floors | 51 |
| Construction Year | 2013 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 200 Corniche Street |
| City | Doha |
| Country | Qatar |